شما0محصول
در سبد خرید خود دارید

اخبار و رویدادها

پیشنهاد کادو : چگونه یک کادوی معنادار هدیه دهیم ؟

کادو دادن همیشه هیجان انگیزه اما گاهی هم چالشی ! حتی اگر به خوبی با سلایق و خلقیات طرف مقابلمان آشنا باشیم همچنان پیدا کردن یک کادوی مناسب که پیام ما را برساند مشکل است. در ادامه تعدادی پیشنهاد حرفه ای در کادودادن را باهم بررسی می کنیم که نتایج شگفت انگیزی دارند. این راهنمای ساده در انتخاب کادو در نهایت هدیه شما تا سال ها به یاد‌‌ماندنی می‌کند.

برای خودت خرید نکن!

وقتی در فروشگاه ها یا سایت‌‌‌‌‌‌ های آنلاین فروش کادو می گردید به طور ناخودآگاه وسوسه می شوید کادویی را انتخاب کنید که خودتان خوشتان آمده، این وسوسه کاملا قابل درک است اما باید تمام تلاشتان را بکنید تا با کفش های او خرید کنید. چشم ها را ببندید و بار دیگر با دیدگاه او صفحات را جست و جو کنید.

طبق پیشنهاد یک صاحب نظر : " یک کادوی معنادار کادویی است که تجلی صفات، علایق و روحیات گیرنده کادو در زندگی اش باشد؛ کادویی که در نتیجه ی نگاهی عمیق در وجود او و باعث اشتیاق او شود نه شما، اما متاسفانه اکثر مردم اشتباها با سلیقه خودشان انتخاب می کنند ."

ارزش کادو به قیمت اش نیست !

کادو دادن مفهوم ارزشمند تری نسبت به خرید کردن دارد. با توجه به این نکته رویکرد خودتان را بسنجید. شما می توانید او را به مکان خاصی که در آنجا خاطرات منحصربفردی دارید ببرید یا در محل کار یا منزلش سورپرایزش کنید. به خاطر داشته باشید خرید گرانقیمت ترین کادویی که از پس هزینه اش بر بیایید همیشه بهترین ایده نیست چه بسا که به ضرر شما تمام می شود و تاثیر مثبتی نخواهد داشت. در این مورد دیدگاه یک خانم را ببینیم : " کادو در حقیقت چیزی است که من را شدیدا تحت تاثیر قرار بده و خوشحال کند و از نظر شخص من واقعا کادوی گران دوست ندارم چون خودم شاغلم و می فهمم بدست آوردن پول چقدر زحمت دارد و هیچ دوست ندارم طرف مقابل به این اندازه اذیت شود.... کادوی ایده آل من یک کادوی گران و بزرگ نیست بلکه کادویی معنادار است."

کادوپیچی مهم است !

می توانی تصور کنی اگر کادوی نوروز، روز مادر یا هر مناسبت ویژه ای را در روزنامه یا پلاستیک و نایلون هدیه می دادیم چقدر توهین آمیز می شد؟ پس فرق کادو با بقیه خریدهای روزانه در چیست؟ وقتی شما هدیه می دهید یقینا منتظر تاثیرش هستید پس برخورد اول نقطه عطف ماجراست. کاغذ کادو، نوع کادوپیچی یا طرز تقدیم هدیه را دست کم نگیرید. بله ، درسته، کاغذ کادو در نهایت با عجله پاره خواهد شد اما همین قسمت تاثیر خودش را گذاشته مطمئن باشید.

دیدن کافی نیست، نگاه کن !

اگر قصد دارید در آینده ای نزدیک به کسی هدیه دهید از همین الان برنامه ریزی کنید. وقتی با او وقت می گذرانید، در خیابان قدم می زنید یا از جلوی فروشگاه ها عبور می کنید به آنچه به شما نشان می دهد، به چیزهایی که توجه اش را جلب می کند،  به رنگ هایی که می پوشد و ده ها نشانه دیگر دقت کنید. وقتی در خانه اش هستید به نوع دکوراسیون و رنگ ها، حتی وسایلی که داشته یا به تازگی خریده دقت کنید. مثلا اگر در ذهن دارید یک جاجواهری لوکس و موزیکال یک کادوی شکیل و مناسب خانم هاست، زود تصمیم نگیرید! شاید او از جاجواهری کهنه اما پرخاطره مادرش استفاده می کند و آن را با هیچ وسیله گران قیمت دیگری عوض نمی کند.

یک ویژگی منحصربفردش را در نظر بگیر!

گفتیم هدیه معنادار یعنی مناسب روحیات و علایق طرف مقابل، اما اگر عمیق تر نگاه کنیم یک هدیه معنادار هدیه ای است که با بازکردن اش نه جعبه و نه کاغذ کادو و نه ظاهر کادو را ببیند بلکه به درون روح او سفر کند یعنی نه تنها نمایانگر سلایق او باشد بلکه تجلی سیرت او باشد . اینجاست که ارزش کادوی شما از قیمت اش فراتر رفته و به دل نشسته.

در حقیقت یک کادوی معنادار برای شما ممکن است هیچ حسی را در دوست شما بیدار نکند پس فرد به فرد متغیر است و این دقیقا همان نقطه ی تصمیم گیری است.

کادوی کلاسیک هرگز از مد نمی افتد!

بسته به مناسبت، گاهی یک انتخاب کلاسیک بهترین کادو است. به عنوان مثال، یک دسته گل زیبا در تمام جهان نشانه عشق و محبت است و استقبال می شود .

یک دسته گل منحصربفرد بدون کلمات شما، پیام محبت و دوستی را می رساند و قلب هر کسی را تسخیر می کند . تنها کافی است در انتخاب نوع گل و رنگ، سلیقه اش را در نظر بگیرید و یک کارت محبت آمیز پیوست کنید و با برنامه دقیق به محل کار و در اوج شلوغی برسانید و او را سرشار از لذت کنید. و منتظر تماسش بنشینید.

 

مزه ها تکراری نمی شوند!

اگر شک دارید و نمی توانید تصمیم بگیرید به خوراکی ها فکر کنید خوراکی ها شیرینی روابط را زیاد می کنند و معمولا دوست داشتنی اند. مثلا برای کسی که چای دوست دارد ، یک فنجان زیبا ، برگ های چای مرغوب، جعبه دم نوش های چوبی، عسل طبیعی و حتی بیسکویت های لذیذ کنار چای اش کادوهای ساده اما با محبتی هستند. محبت ناشی از توجه شما به چای نوشیدن همیشگی اش. در نهایت این مثل قدیمی مادربزرگ ها را فرموش نکنید که سریع ترین راه رسیدن به قلب آدم ها ، شکم آنهاست. پس معجزه خوراکی ها را از دست ندهید.

یک تجربه هدیه کنید!

گاهی بهترین کادو معنای عام کادو نیست بلکه یک تجربه است. تجربه ها خاطره می سازند. هیچ چیز ارزشمند تر از اوقاتی که کنار هم می گذرانیم نیست پس تجربه ای با توجه به تفریح مورد علاقه اش ، مهارت اصلی اش یا حتی آرزوهایش انتخاب کنید و یک روز به یاد ماندنی بسازید. به عنوان مثال فرض کنید مادرتان یک هنرمند است، انتخاب های زیادی برای کادوی روزمادر خواهید داشت ، اما اگر یک روز با او همراه شوید به یک کارگاه سفال گری که بهشت هنرمندان است و اولین تجربه سفال گری تان را با هم بسازید او هرگز آن تاریخ را فرموش نخواهد کرد.

فکر کنید!

یک کادوی معنادار برای هرکس متفاوت است پس کافی است زمان بگذارید و فکر کنید. جوانب را بسنجید. تنها خود کادو مطرح نیست، کجا می خواهید کادو دهید؟ چه زمانی کادو دهید؟ چگونه آن را تقدیم کنید؟ و بسیاری سوالات دیگر .. پس هدف خودتان از کادو را در نظر بگیرید و به ترتیب جاهای خالی را پر کنید. و در نهایت ایده های بکر خودتان را برایمان بنویسید تا در صفحه اینستاگرام سارپیدا به اشتراک بگذاریم.

برچسب:
تاریخ نشر خبر: ۲۹ خرداد، ۱۳۹۸